2018.gada pavasara brīvdienās atkārtojam Fēru salas!

Fantastiska iespēja Lieldienu brīvdienas pavadīt pie dabas. Un ne jau vienkāršas dabas, bet vietā, ko National Geographic ir atzinis par TOP5 galamērķi dabas mīļiem. Par šo unikālo dabas šedevru nevar pat īsti izstāstīt  - tas ir jāredz! 
Sākumā kaut vai vismaz nelielā fotostāstā - http://ej.uz/feru_salu_bildes

Fēru salas ir samērā dārgs galamērķis, bet mums ir izdevies iekļauties ļoti patīkamā budžetā - 570 EUR, kas iekļauj lidojumu (bagāža, uzkodas), transportu, hiking maršrutus un dzīvošanu.

Tiešais lidojums no Rīgas:
13.04.2017: Rīga 10:25 11:15 Farēras
16.04.2017: Farēras 19:50 00:30 Rīga
Detaļas zemāk:

Lidojums
Pirmo un vienīgo reizi tiešais reiss no Rīgas uz Fēru salām.
Tiekamies 13.aprīlī 8:30am Rīgas lidostā, iečekojamies un dodamies uz tax free ;)
Bagāža: 13kg nododamā un 6 kg rokas bagāža.

Mūsu grupiņa
Kopā būsim 18 piedzīvojumu meklētāji, šobrīd (30.marts 23:00) ir 4 brīvas vietas. Visi 14, kas šobrīd pieteikušies ir jau iepriekš jau vismaz reizi braukuši ar AdventureLab kādā braucienā, līdz ar to varu droši apgalvot, ka kompānija forša un garlaicīgi nebūs ne mirkli.

Transports
Mūsu rīcībā būs 2 ērti busiņi, katrā 9 vietas, ar kuriem nokļūsim skaistākajās Fēru salu hiking takās.

Dzīvošana
Dzīvosim vietējā mājiņā pie ezera un kalniem, kas vairāk pat ir kā būdiņa. Mājiņā būs pieejamas 6 vietas trīsstāvīgajās gultās un matrači loftā (otrā stāvā atklātā telpā). Ērtības nebūs pārāk lielas, bet būsim siltumā un zem jumta, kas Fēru salās nav mazsvarīgi. Mums būs pieejama arī virtuvīte, kas Fēru salās ir vēl svarīgāk, jo pārtikas cenas šajā neskartajā pasaules malā ļoti neiepriecina. Lielāku uzsvaru liksim uz dabas baudīšanu un izmantosim šo mājiņu kā bāzi, kur pārnakšņot un atstāt īsajiem pārgājieniem nevajadzīgās mantas.
Līdzi jāņem guļammaisi.


Šīs būs mūsu mājas Lieldienās.

Ēšana
Pārtikas izmaksas nav iekļautas cenā. Par ēšanu izrunāsim kopīgā tikšanās reizē.

Tikšanās pirms brauciena
Tā tiks organizēta aprīļa pirmajā nedēļā. Visiem nosūtīšu anketu par izdevīgāko laiku.

Laikapstākļi
Fēru salās tie ir vēl mainīgāki kā kalnos. Nereti kombinācija saule-lietus-saule-lietus-mākoņi-saule var atkārtoties vairākas reizes dienā. Līdz ar to jābūt gataviem uz visiem laikapstākļiem. Prognozēm tik tālu ticēt nevar, bet sola ap 6-10°C un 2 saulainas dienas, kas tur ir liels retums - Laika prognoze Fēru salās.

Apģērbs
Kā mēs zinām, nav nepiemēroti laika apstākļi. Šajā piedzīvojumā šis ir īpaši svarīgi, lai varētu izbaudīt šo salu burvību. Jo augstāks waterproof reitings, jo labāk.
 Ūdens necaurlaidīgi apvavi - must have!
 Ūdens necaurlaidīga jaka - must have!
 Cimdi (vēlams ūdens necaurlaidīgi) un cepure.
 Siltā apakšveļa un vairāku slāņu apģērbs, lai var pielāgoties laikapstākļiem. 
 Lietus bikses - vēlamas.

Programma
Pirmā diena - 13.aprīlis 
No lidostas pa taisno dosimies apskatīt Bo (Bøur) ciematu, kurā dzīvo vien 75 iedzīvotāji pasakainās mājiņās ar dzīvo jumtu. Tālāk dosimies uz Gásadalur, neliels pārgājiens uz virsotni ap 700m augstumā, no kuras paveras pasakains skats uz Gásadalur un Tindhólmur ciematiem. Šeit arī atrodas pats skaistākais Fēru salu ūdenskritumu Múlafossur, kas redzams visās Fēru salu galerijās.
Programmas otrajā daļā pārgājiens gar Sørvágsvatn ezeru, kas atrodas okeāna krastā uz kraujas. 
Vakarā iekārtojamies mājiņā un svinam Anda dzimšanas dienu - ballīte!
Pirmajai dienai paiku ņemam līdz no mājām.

Otrā diena - 14.aprīlis
Rītu sāksim ar pārbraucienu uz Fēru salu galvaspilsētu Tórshavn, kur uzpildīsim pārtikas krājumus. Izstaigāsim arī Touršhavnas mazo vecpilsētu Reyni. Pēcpusdienā viegls 7km hikings uz sagruvušo katedrāli Kirkjabomurin.

Trešā diena - 15.aprīlis
Sāksim ar 6km (3 augšā un 3 lejā) pārgājienu uz Fēru salas augstāko punktu Slættaratindur, no kura paveras lielisks skats uz visu arhipelāgu, jācer uz daudz maz labu laiku. Jau pēc pirmajām 30minūtēm pavērsies galvu reibinoši skati uz Haldorsvik. Ceļā satiksim arī aitas, kas neatsaka selfijiem. 
Dienas otrajā pusē iziesim vēl vienu skaistu distancīti ap 3km no Oyndarfjordur uz Elduvik ciematiem. Bez lielām augstumu maiņām, augtākais punkts 145m.

Ceturtā diena - 16.aprīlis - Lieldienas
Rītu sāksim ar olu kaujām. Sapakojamies un dosimies uz mūsu salas (Streymoy) ziemeļiem - slavenajām Vestmannas putnu klintīm. Pārgājienu sāksim no Hvalvik un dosimies uz Vestmannu. Kopējais garums apmēram 10km. Vidējas grūtības pārgājiens. Maksimālais augstums 385m. Pārsvarā labi staigājama taciņas, kas mīsies ar akmeņiem un klintīm.
Finišējam un ap 18:00 dodamies pa taisno uz lidostu un braucam mājās.

Vairāk info: [email protected] vai 29727745

Zemāk saliku plānu arī ērtā kartē:
 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti