Piedzīvojums leģendārajā Tadžikistānas un Kirgizstānas Pamira lielceļā

Pamira lielceļš - piedzīvojums Tev, ja vēlies ar vecu auto kratīties pa neticami bedrainu ceļu, kas nav labots kopš Padomju Savienības sabrukuma, dažviet tikai pārdesmit centimetrus no upes kraujas, šķērsot kalnu pārejas, kas ved augstāk par Šveices Alpu augstāko virsotni. Izbaudīt tadžiku mājas, kur grīda ir gan pusdienu galds, gan gultas vieta, kur elektrība mājās ir privilēģija. Un pats labākais – pāris simtu kilometru garumā, upes otrā krastā ir vērojama pavisam īsta Afganistāna ar nobirām kaisītu kalnu taku paralēli upei, māla kleķu ciematiem, mežonīgiem ganiem, sievām kas mazgā paklājus, vīriem uz mocīšiem un puikām kas spēlē futbolu. Ja nepieciešama iedvesma – ieraksti google „Pamir highway”!

Datumi: 5. - 18. augusts 2020

Brauciena izmaksas: 1395 EUR

Tevi varētu interesēt šāds piedzīvojums? Spied pieteikties vai uzraksti uz [email protected]

Atgriezīsimies Pamiru kalnos arī 2020.gadā. Grupā būsim 11 ceļotāji un grupas vadītājs. Rezervē vietu šajā braucienā iemaksājot 395 EUR avansu.

Brauciena dalības maksa iekļauj:

  1. Lidojumi: Rīga - Dušanbe, Oša - Biškeka, Biškeka - Rīga
  2. Dzīvošana vietējo viesu namos, hosteļos, sādžās.
  3. 4x4 transports ar vietējo šoferi
  4. Piedzīvojumu un pārgājienu programma
  5. Brauciena sagatavošanu, koordinēšanu un vadīšanu
Papildus izdevumi:
    1. Ceļojuma apdrošināšana
    2. Tadžikistānas vīza (~70 USD)
    3. Personīgie izdevumi
    4. Pusdienas, uzkodas + vakariņas pilsētās. Cenas patīkami pārsteigs.

Lidojums no Rīgas  (laiki vietējie) :
  05.08.2020: Rīga 12:30  03:40 (+1) Dušanbe, Tadžikistāna    (caur Stambulu)
  18.08.2020: Biškeka, Kirgizstāna 10:20  18:20 Rīga        (caur Stambulu)

Brauciena plāns

Neliels ieskats mūsu plānā. Vēršam uzmanību, ka plāns var un tiks mainīts atkarībā no dažādiem apstākļiem.

1.diena
Izlidojam no Rīgas 12:20, apmēram 5h pavadam jaunajā Stambulas lidostā un turpinām ceļu uz Tadžikistānas galvaspilsētu Dušanbe.

2.diena
Naktī ielidojam Dušanbē un dodamies ceļā. Agrajās rīta stundās kilometri ripos ātrāk, jo policisti vēl nebūs modušies. Ne visai labas kvalitātes, tomēr asfaltēts ceļš (~350km) ved līdz Kalaikhum ciemam. Pēcpusdienā ceļa kvalitāte ievērojami pasliktināsies, kad redzot pretim braucošās kravas mašīnas pie sevis nodomā, kā ar tik lielu auto te vispār var pabraukt. Vakariņas un nakšņošana Rushan ciemā.

3.diena
Dienu sākam ar braucienu Bartang ielejā pa šauru zemes ceļu starp kalnu grēdu un strauju upi, lai izkustinātu kājas un dotos (~15km) pārgājienā pa Jizew ieleju. Lai sasniegtu kalnu ainavas ieskauto Jizew ezeru, pārgājiena sākumā būs jāpāriet pāri diezgan garam iekārtajam tiltam pār Bartangas upi. Ezerā stindzinoši auksts ūdens, kas parasti netraucē saulē uzkarsušajiem letiņiem. Vēlās pusdienas un turpinām ceļu uz Kalnu Badahšānas autonomā reģiona lielāko pilsētu Khorog (Horoga) ~70km. Vakarpusē, kad esam jau iekārtojušiem hostelī, iepazīstamies ar pilsētas kolorītu.

4.diena
Turpināsim ceļu gar Afganistānas robežu, līdz nonāksim afgāņu un tadžiku pilsētā Ishkashim, kas ir kā vietējo Valka-Valga, vienīgi atrodas 2500m augstāk kalnu ielejā starp Pamira un Hindukuša kalniem. Šie ciema iedzīvotāji sevi lepni sauc par pamiriešiem. Upe atdala afgāņu pilsētas pusi. Ir arī tiltiņš, kuru var šķērsot arī iebraucēji Svētdienas tirgus dienās. Dienas plānā ~110km. Nakšņojam pie vietējiem (homestay) Ishkashim.

5.diena
Svētdiena. Rīta agrumā dosimies uz Afganistānu iepirkties. Oficiāli gan tā ir neitrālā teritorija starp abām valstīm, kur vietējiem reizi nedēļā ir atļauts tirgoties un satikties.
Tālāk dosimies uz Langar ieleju, kas iestiepjas Pamira augstkalnos Nakšņojam pie vietējiem (homestay) Langar.

6.diena
Pilnas dienas pārgājiens virzienā uz Engelsa virsotni (6507m). Sākumā grūts vertikāls kāpiens, līdz sasniedzam vietējās levadas, gar kurām relijefs kļūst vieglāks un skati aizraujošāki. Pārgājiena galamērķis ir ieleja/pļava ar skatu uz apkārt esošajiem kalniem un Engelsa virsotni. Pusdienas augšā un atgriežamies mūsu bāzē Langar. Pēc pārgājiena relaksēsimies karstajos avotos un baudīsim gardas vakariņas. Nakts Langar.

7.diena
Garāks pārbrauciens uz Murghab (Murgaba), izbrauksim no svaigā kalnu gaisa un dosimies augstkalnu tuksneša virzienā. Dienas laikā vertikāli pakāpsimies vēl 800m un sasniegsim augstāko pilsētu visā bijušajā Padomju Savienībā (3600m), kur aklimatizēsimies pirms Akbaitalas pārejas šķērsošanas. ~230km. Hotel Murghab

8.diena
Dosiemies pārgājienā no Pshart uz Madyan ieleju. Kopējā distance šajā pārgājienā ap 16km un jāpievar būs apmēram 1000 augustuma metri. Pēc pārgājiena atgriežamies mūsu bāzē Murghab pilsētā.

9.diena
Šķērsojot vienu no pasaulē augstākajām autoceļu kalnu pārejām Akbaitala pāreju 4655m augstumā, nokļūsim pie viena no  savdabīgākajiem Tadžikistānas ezeriem. Karakul ezers izvietots meteorīta krāterī vienā no sausākajām vietām centrālajā Āzijā. Iekārtosimies pie vietējiem (homestay) un atgūsim spēkus pirms nākamās dienas kāpiena.

10.diena
Dienas plānā ir uzkāpt Urtabuz virsotnē (5047m) , no kuras paveras lielisks skats uz Karakul ezeru un apkārtni. Labā laikā var redzēt arī Ļeņina virsotnes masīvu (7134m) ziemeļrietumos. Pārgājiens nebūs viegls -  straujš kāpums un taka jāizdomā pašiem. Vakarā atgriežamies mūsu bāzē pie Karakul ezera.

11.diena
Sākam atgriezties civilizācijā un dodamies uz Kirgizstānas otru lielāko pilsētu Ošu. Apmeklēsim vietējo un kolorīto tirgu. Atradīsim kafejnīcu, kas vienlaicīgi pārdod gan alu, gan sašliku. Vakarā ietestēsim naktsdzīvi. Hostelis Ošā

12.diena
No paša rīta lidojums no Ošas uz Kirgizstānas galvaspilsētu Biškeku. Pēcpudienu un vakaru veltām Biškekai.

13.diena - Papildus diena Biškekā

14.diena (18.augusts)

Atvadamies no Biškekas un 10 no rīta lidojam mājās. Rīgā ierodamies 18:30


Ieskatam no 2019.gada:

Šie arī labi ;)


Mums patika arī šī piedzīvojuma filma - Latviešu motobraucēju piedzīvojumi Vidusāzijā:
 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti