2018.gada septembrī atgriežamies Kirgizstānā.

Kalnu pārgājieni Kirgizstānā un Kazahstānā 2017

Šis kalnu piedzīvojums norisināsies jau ceturto vasaru pēc kārtas. Pasaulē ir tik daudz vietas, ko izbaudīt, bet Kirgizstānas ir vieta, kur gribās atgriezties vēl un vēl. Fantastiskas kalnu ainavas ar sniegotām virsotnēm, ledāji, kas pārvēršas straujās kalnu upēs un krāsainos ezeros, un viesmīlīgās klejotājciltis uz zirgiem. Pārgājieni Tjanšana kalnu grēdā, raftings un dzīvošana jurtās garantē unikālu un neaizmirstamu piedzīvojumu Vidusāzijas Šveicē. Pievienojam pāris dienas Kazahstānā ar lielā kanjona un ezeru trekingu aktīvā kompānijā un vasaras lielais piedzīvojums gatavs.

Datumi: 18.-30.augusts 2017 (12 dienas) 

Grupa: 11 ceļotāji un grupas vadītājs.

Dalības maksa: 900 EUR

Lidojums caur Kijevu:

  18.augusts Rīga - Almati (Kazahstāna) 11:35 - 04:00 (+1)
  30.augusts Almati - Rīga 05:00 - 10:55

Uzsvars būs uz pārgājieniem kalnos - dalībniekam jābūt spējīgam pieveikt līdz 25km dienā ar 15-20kg mugursomu un relatīvo kāpumu 1000 metru. Nepieradinātas, bet pārbaudītas takas, un kalnu pārejas, kas augstumā sasniedz 3900 metrus. Kalnu klimats, kas pa dienu iesilst virs 30°C, bet naktīs kalnu bāzes nometnēs nokrītās līdz pat -5°C.

Piedzīvojumu plāns:

1.Diena. RĪGA - ALMATI

Tiekamies Rīgas lidostā 9:35, lai 11:35 sāktu ceļu caur Kijevu uz Almati.

2.Diena. ALMATI - LIELAIS ALMATI EZERS

Ierašanās Almati ap 04:00, vīzu pārbaude un transfērs uz hosteli. Nedaudz atpūšamies un dodamies dienas ekskursijā uz Lielo Almati kalnu ezeru, kas atrodas ainaviskā vietā 2510 m augstumā. 

Nakts hostelī Almati.

3.Diena. ALMATI - ČARINA KANJONS - KOLSAI EZERS

Charyn kanjons iesaukts par Vidusāzijas Grand Canyon, tas gan ne tuvu nav tik dziļš un liels kā Amerikas lielais brālis, bet 300 m dziļais Charyn kanjonu sauc par “ieleju ar pilīm”, jo laika gaitā vējš un lietus akmeņus ir pārvērtis formās kas atgādina pilis un torņus, apskatīsim iespaidīgāko kanjona daļu, ko sauc par piļu ieleju.

4.Diena. KOLSAI EZERS - KARAKOL

No rīta baudām Kolsai ezera ainavas vai pastaigāties gar krastu līdz ezera otram galam. Pēcpusdienā pārbrauciens uz Karakol pilsētu Kirgizstānā. 

Nakts Karakol hosteļa pagalmā izvietotās jurtās.

5.Diena. KARAKOL IELEJAS NACIONĀLAIS PARKS

Gājiens uz Terskey Ala-Too kalnos paslēpto pērli - ezeru Ala-Kul (tulkojumā no kirgīzu valodas "Krāsainais ezers"). Tas atrodas 3532 m augstumā un stiepjas no austrumiem uz rietumiem 2,8 km garumā, tā platums ir 500 m, un dziļums 70 m. Mainoties apgaismojumam, ūdens var mainīt savu krāsu no smaragda zaļās, tirkīza zilas ar baltu mākoņu atspulgu, gaiši zaļas, tumši pelēkas, līdz pat nedaudz melnam tonim. 

Nakšņošana teltīs.

6.Diena. ALA-KUL EZERS UN SĒRA AVOTI

Gājiens uz Terskey Ala-Too kalnos paslēpto pērli - ezeru Ala-Kul (tulkojumā no kirgīzu valodas "Krāsainais ezers"). Tas atrodas 3532 m augstumā un stiepjas no austrumiem uz rietumiem 2,8 km garumā, tā platums ir 500 m, un dziļums 70 m. Mainoties apgaismojumam, ūdens var mainīt savu krāsu no smaragda zaļās, tirkīza zilas ar baltu mākoņu atspulgu, gaiši zaļas, tumši pelēkas, līdz pat nedaudz melnam tonim. Baudot elpu aizraujošu skatu uz Ala Kul ezeru pārvarēsim Ala Kol kalnu pāreju 3860 m augstumā. Pārejas otrā pusē mūs gaida stāva nogāze. Slidinoties pa irdeno akmeņu taku, nonāksim Keldike ielejā. Šķērsosim gleznaino ieleju ar apburošu ainavu, liellopu un aitu ganāmpulkiem. Ejot pa mežu, nonāksim Altyn Arashan ielejā, kas ir pazīstama ar saviem medicīniskā sēra avotiem. Baudīsim sēra vannas un atpūtināsim nogurušās kājas. 

Nakšņošana teltīs Altyn Arashan ielejā pie karstajiem baseiniem.

7.Diena. ALTYN ARASHAN IELEJA - KARAKOL

Altyn Arashan ("Zelta Spa") ieleju no paralēlās Karakol ielejas austrumos atdala Aylanysh kalnu grēdas, kuru virsotnes ir augstākas par 4000 m. No visām Karakol tuvumā esošajām ielejām šī pat Kirgizstānas augstiem standartiem, ir ļoti skaista - savvaļas ziedi, saules apspīdētas pļavas un zaļas skujukoku nogāzes. Šodien ceļš ved lejup pa ieleju uz Teploklyuchenka ciemu. Transports uz Karakol. Nakšņošana Karakol hosteļa pagalmā izvietotās jurtās

8.Diena. KARAKOL DZĪVNIEKU TIRGUS - ISIKUL EZERS

Svētdienas dzīvnieku tirgus līdz ar rīta gaismu.

Tālāk dosimies uz Isikula ezeru, kas atrodas 1608 m augstumā vjl. Tas ir desmitais lielākais ezers pasaulē, pēc tilpuma, un otrais lielākais sālsūdens ezers pasaulē aiz Kaspijas jūras. Lai gan to ieskauj sniegots virsotnes, tas nekad neaizsalst, tādēļ tā nosaukums Kirgīzu valodā nozīmē "karstais ezers". Atpūta pie ezera. Nakts hostelī pie Isikula ezera.

9.Diena. RAFTINGS KALNU UPĒ - BIŠKEKA

No rīta ar busiņu dodamies uz raftinga vietu “Chong-Kemin” upē, kas atrodas 125 km attālumā no Biškekas. Pēc raftinga iespaidu ķeršanas, dienas plānā ir Biškekas apmeklējums. Īsa ekskursija pa Kirgizstānas galvaspilsētu Biškeku, kuru padomju laikos, godinot pilsētas slavenāko iedzīvotāju - boļševiku revolucionāru un Sarkanās armijas komandieri Mihailu Frunzi, arī nosauca par Frunzi. Nakšņošana Biškekā hostelī.

10.Diena. BIŠKEKA - “ALA ARCHA” NACIONĀLAIS PARKS

Brokastis pilsētā. Pēc brokastīm nacionālā parka “Ala Archa” apmeklējums. Tas izveidots 1976 , atrodas aptuveni 40 km uz dienvidiem no galvaspilsētas Biškekas Tian Shan kalnu grēdā un ietver gar Ala-Archa upi esošās ielejas un kalnus.

Pārgājiens sākas kalnu nometnē, 2200 m augstumā. Pa diezgan stāvu taku,  ceļš vijas caur skujukoku mežu un smaržīgām ziedošām pļavām. Pusdienu pauze pie Ak-Sai ūdenskrituma (2700 m). Dienas galamērķis - Razik nometne(3300 m). Nakšņošana teltīs.

11.Diena. “ALA ARCHA” NACIONĀLAIS PARKS - BIŠKEKA

No rīta ceļš ved uz 2 km attālo “Ak Sai” ledāju, 500 m kāpiens ir diezgan stāvs un retinātais gaiss to arī bez smagajām somām padara grūtāku. Pēc fantastisko, sniegoto kalnu virsotņu ainavas baudīšanas dodamies lejā pa ieleju uz nacionālā parka izeju. Nakšņošana Biškekā hostelī.

12.Diena.  BIŠKEKA - ALMATI

No rīta Oš tirgus apmeklējums. Pusdienlaikā pārbrauciens uz Alamti. Nakts hostelī Almati.

13.Diena. ALMATI - RĪGA

Agri no rīta transfērs uz lidostu.


BRAUCIENA DALĪBAS MAKSAS IEKĻAUJ:

  • aviobiļete Rīga-Almati-Rīga, 20kg bagāža un ēdināšana

  • transporta pakalpojumi brauciena laikā;

  • ēdināšana pārgājienu laikā;

  • naktsmītnes;

  • Ieejas maksas Nacionālajos parkos;

  • Raftings “Chong-Kemin” upē;

  • Brauciena sagatavošanu, koordinēšanu un vadīšanu.

Grupas vadītājs Kristaps Eglis.

 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti