Šajā vasarā savu piedzīvojumu klāstu papildinām ar vēl nebijušām aktivitātēm – velo MTB braukšanu Somijas Lapzemē un laivošanu ar Kayakiem Norvēģijas fjordos.

Lapzeme ir mūsu iecienītākais galamērķis katru Ziemu, kur mēs ķeram kaifu perfektās distanču slēpošanas trasēs un izbaudam snowošanas un slēpošanas priekus kalnos, kas piedāvā elegantas un interesantas trases pat salīdzinot ar Eiropas lielajiem kalniem. Bet katru reizi tūrisma inforācijas ofisos ir arī žurnāli ar piedāvājumiem atgriezties Lapzemes kalnos arī vasarā, kur distanču slēpošanas takas kļūst par perfektām velo takām ar neaprakstāmies skatiem uz Somijas kalniem un ezeriem, un perfektu infrastruktūru, ko būtu grēks neizbaudīt. 

Tad nu šogad esam nolēmuši izmēģināt arī sen noskatītos velo maršutus Somijas ziemeļos. Un ja jau esam tik tālu aizbraukuši (~1000km no Helsinkiem), tad līdz Eiropas pašiem ziemeļiem un Norvēģijas izcilajiem fjordiem atlikusi tikai tāda astīte (~400km), līdz ar to nolēmām velo piedzīvojumus papildināt arī ar jūras kajakiem un pārgājienu tūrēm gar fjordiem.

Datumi: 18-27.augusts (10 dienas)
Brauciena maksa 445 EUR

CEĻŠ: braucam ar busiņu, 9 cilvēki, līdz piekabe ar velo un visām nepieciešamajām mantām. Izbraucam naktī no 17.aug uz 18.aug, lai jau 7:00 būtu uz prāmja Tallinā un mērotu ceļu uz Helsinkiem. Priekšā nepilni 1000km pa Somijas lielceļiem un plānotais iebraukšanas laiks Yllas ir 23:30.

AKTIVITĀTES: Galvenā aktivitāte ceļojumā būs velobraukšana pa Somijas mežu takām, kas vijas gan kalnos, gan lejās. Gar ezeriem un upēm, lai pilnībā varētu izbaudīt Lapzemes dabas skaistumu un fiziski izkustēties. Papildus būs iespējams iemainīt kādu no velodienām uz pārgājieniem ar kājām. Somijā pavadīsim 4 pilnas dienas.

23.augusta rītā izbraucam uz Norvēģijas ziemeļu pilsētu Tromso. Pēc 6,5h esam jau klāt un iekārtojamies mūsu apartamentos un esam gatavi vakara hiking kāju izlocīšanai. Nākamo dienu pavadam uz velo un iepazīstam Norvēģijas fjordu pilsētiņas viesmīlību. Visu trešo dienu veltam fjordu apskatei no apakšas un laivošanai (kayaking) Norvēģu jūras fjrodos. Pēdējā dienā turpināsim hiking vai MTB pa Norvēģijas nacionālajiem parkiem atkarībā no grupas noskaņojuma un vēlmēm. Norvēģijā kopā pavadīsim 4 pilnas dienas.

IEMAŅAS: Nav jābūt ūber piedzīvojumu sportistam, bet būtu jābūt gatavam dienā nostaigāt 15-30 km vai nobraukt 30-40km, lai aktīvi pavadot laiku smaids no sejas nepazustu visas dienas garumā ;)

PĀRTIKA: Lielākoties ņemam līdz no Latvijas un ir iekļauta brauciena izmaksās. Bet ir jābūt vēlmei to kopīgi pagatavot un notiesāt.

 Brauciena dalības maksa iekļauj:

  1. Transporta izmaksas  ieskaitot velo transportu un prāmja biļetes
  2. Dzīvošanu omulīgos apartamentos Somijas Lapzemē un Norvēģijas fjordu tuvumā
  3. Pārtikas izmaksas visam ceļojuma laikam
  4. Kajaku īre Norvēģijas fjordos
  5. Brauciena sagatavošanu, koordinēšanu un vadīšanu
Piesakies zvanot vai rakstot Andim – 29727745, [email protected]
 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti