Fēru salas Augusts un Septembris 2020

Piedzīvojumi Fēru salās mums ir īpaši mīļi, un ir neviltots prieks tur atgriezties. Skati, staigājot pa šo noslēpumiano un neticamo Dievu salu, rada maģiskas sajūtas, ko nav iespējams aprakstīt. Salas burvība ir jāizbauda katram pašam, tāpēc nākamajā pavasarī atgriezīsimies Fēru salās, lai noķertu to maģisko kaifu.
2020. gada pirmais piedzīvojums ieplānots maija brīvdienās, kad Fēru daba jau atmodusies, bet mums kalendārā sarkanie datumi. Otrais jūnija sākumā, piecdesmit zaļajās nokrāsās.

Datumi: 21.-26.augusts 2020  Brauciena izmaksas: 885 EUR (6 dienas)
Datumi: 18.-23.septembris 2020   Brauciena izmaksas: 885 EUR (6 dienas)

Brauciena dalības maksā iekļauts:

  1. Lidojums no Rīgas un atpakaļ, nododamā bagāža
  2. Dzīvošana mājiņā starp kalniem un pie ezera
  3. Brokastis un vakariņas (kopā gatavosim)
  4. Komfortabls busiņš
  5. Piedzīvojumu un pārgājienu programma
  6. Brauciena sagatavošana, koordinēšana un vadīšana
Papildus izdevumi:
       1. Ceļojumu apdrošināšana
       2. Pusdienas mugursomā

AUG: Lidojums no Rīgas:
21.08.2020: Rīga      RIX 07:45  13:40 Farēras FAE 
26.08.2020: Farēras FAE 14:30  22:05 Rīga RIX 

SEP: Lidojums no Rīgas:
18.09.2020: Rīga      RIX 07:45  13:40 Farēras FAE 
23.09.2020: Farēras FAE 14:30  22:05 Rīga RIX

Kas jāzin dodoties uz Fēru salām ar AdventureLab?


Transports

Mūsu rīcībā būs 2 ērti busiņi (katrā 9 vietas), ar kuriem nokļūsim trekinga takās. Fēru salu ceļi ir vieni no skaistākajiem pasaulē, tāpēc nokļūšana līdz pārgājienu sākumpunktam vien jau bus apbrīnu vērta. Busiņi būs mūsu rīcībā visu laiku. Tajos varēs atstāt mantas un pusdienas, kā arī izmantot spontāniem nakts pārgājieniem vai nokļūšanai vakariņās galvaspilsētā, lai izbaudītu kādu izsmalcinātu ēdienu.


Dzīvošana

Dzīvosim mājiņā/būdiņā (hut) ar brīnumainu skatu - vienā pusē zaļo kalnu atspulgs ezerā, otrā - stāvs kalns ar ūdenskritumu un aitām. Mājiņā būs viena atsevišķa guļamistaba (pavisam maziņa) ar 6 vietām divās trīsstāvīgās gultās un matrači loftā (otrā stāvā atklātā telpā). Svarīgākais, ka būsim siltumā un zem jumta. Fēru salās brīnumainākās emocijas sniedz daba, tāpēc lielu uzsvaru liksim uz tās baudīšanas un mājiņu izmantosim tikai kā bāzi, no kuras iepazīt šīs neaizmirstamās Ziemeļu salas.

Kopīgas brokastis un vakariņas ir iekļautas brauciena izmaksās, taču visiem būs jāiesaistās to gatavošanā, kā arī truku mazgāšanā. 

Līdzi jāņem guļammaiss. 

Ēšana

Brokastis un vakariņas ir iekļautas brauciena izmaksās. Kopā gatavosim, klāsim galdu un pēc tam arī mazgāsim traukus. Nereti procesā uzsāktās sarunas turpinās pie alus, vīna vai balzāma.

Pašiem būtu jāparūpējās par pusdienām, ko visērtāk paņemt no mājām (5 ēdienreizēm) - maizītes, snaki, rieksti, rozīnes. Uz vietas veikali pieejami. 

Tēriņi uz vietas

Papildus izdevumi Fēru salās noteikti nebūs lieli; tik vien kā kāds suvenīrs vai auksts aliņš pēc kārtīga pārgājiena. Brokastis un vakariņas gatavosim kopā, kas ir jau iekļauts brauciena izmaksās. Pusdienām no mājām iesakam maizītes vai našķus. Ūdens Fēru salās ir viens no garšīgākajiem kādu esam dzēruši, tāpēc arī tēja termosā garšos īpaši izcili.

Veikalos pieņem arī kartes, līdz ar to dāņu kronas nebūs nepieciešamas.

Laika apstākļi

Fēru salās laikapstākļi ir vēl mainīgāki nekā kalnos. Nereti kombinācija saule-lietus-saule-mākoņi-saule atkārtojas vairākas reizes dienā, tāpēc jābūt gataviem dažādiem laika apstākļiem. Prognozēm tik tālu ticēt īsti nevar, bet sola ap 10-15°C un mainīgo Fēru salu sauli. Laika prognoze Fēru salās.  Laikapstāķļi var būt atšķirīgi arī katrā kalnā vai ielejā.

Apģērbs

Kā jau zināms, nav nepiemērotu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Šajā piedzīvojumā apģērbs ir īpaši svarīgs, lai varētu pilnvērtīgi izbaudīt šo salu burvību. Laiks Fēru salās ir ļoti mainīgs, un jābūt gataviem pat kādu dienu arī izmirkt. Ieteicams parūpēties par:
  • Ūdens necaurlaidīgiem apaviem;
  • Vēja un lietus necaurlaidīgu jaku;
  • Silto apakšveļu un vairāku slāņu apģērbu, lai var pielāgoties laikapstākļiem;
  • Mazo mugursomu īsajiem pārgājieniem.
Detalizētāku informāciju nosūtīsim pēc pieteikšanās.

Mūsu dienu plāns (var mainīties atkarībā no laika apstākļiem) 

X Kopīgas brokastis. Sāksim kāpienu uz Fēru salas augstāko punktu Slættaratindur, no kura paveras lielisks skats uz visu arhipelāgu, jācer uz daudz maz labu laiku. Jau pēc pirmajām 30 minūtēm pavērsies galvu reibinoši skati uz Haldorsvik. Kopējā distance ap 6km, ko pievarēsim aptuveni 3h. Ceļā satiksim arī aitas, kas neatsaka selfijiem. 
Dienas otrajā pusē iziesim vēl vienu aizraujošu kalnu taku gar fjordiem virs klintīm. Plānā aptuveni 7km (2.5h) no Oyndarfjordur uz Elduvik ciematiem. Šī būs taka būs bez lieliem kāpumiem, bet pāris vietās jābūt īpaši uzmanīgiem it sevišķi slapjā laikā.
 
X Rītu sāksim ar Streymoy salas ziemeļiem. Pirms lielā pārgājiena apciemosi neaprakstāmi skaisto Saksun ciematu.
Pārgājienu sāksim no Hvalvik un dosimies uz Vestmannu  Kopējais garums apmēram 13km. Vidējas grūtības pārgājiens, bet ar tādiem sireāliem skatiem. Sākumā straujš kāpums gar ūdenskritumu. Pārsvarā labi staigājamas pļavu taciņas, kas mīsies ar akmeņiem un klintīm.

Cauri tunelim zem jūras dosimies uz Klasviku un iepazīsim Bordoy salu ar 2 pārgājieniem. Pirmais pārgājiens apmēram 6km garumā, ko pieveiksim 2.5h laikā. Uzkāpsim salas augstākajā virsotnē, kas šoreiz ir tikai 420 metru augsta, bet neskatoties uz to piedāvās lieliskus skatus uz blakus esošajām salām Kalsoju un Eysturoju un mazu ezeriņu.
Tālāk virzīsimies uz ziemeļiem un pievarēsim 14km garu taku, kas gan ir relatīvi grūtāka, jo būs kāpiens līdz pat 750m augstumam. 

No rīta dosimies apskatīt Bo (Bøur) ciematu, kurā dzīvo vien 75 iedzīvotāji pasakainās mājiņās ar dzīvo jumtu. Tālāk dosimies uz Gásadalur, neliels pārgājiens uz virsotni ap 700m augstumā, no kuras paveras pasakains skats uz Gásadalur un Tindhólmur ciematiem. Šeit arī atrodas pats skaistākais Fēru salu ūdenskritumu Múlafossur, kas redzams visās Fēru salu galerijās.
Programmas otrajā daļā pārgājiens gar Sørvágsvatn ezeru, kas atrodas okeāna krastā uz kraujas. 
    
Grupas vadītājs: Andis Zeidmanis vai Guntars Kosts

Vairāk info: [email protected] vai 29727745

Pieteikšanās: Spied Pieteikties!
Maksājumi: 265 EUR avanss piesakoties, atlikums 2 un 1 mēnesi pirms brauciena.

Ja Tev ir kādi papildus jautājumi par šo piedzīvojuma braucienu? 
spied PIETEIKTIES apakšā!
 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti