Paldies visiem interesentiem, kas pierunāja uz Fēru salām dotes arī Jūnijā. Biļetes rezervētas un visiem, kas netika aprīlī vai maijā, būs iespēja savām acīm apskatīt un kājām izbaudīt Fēru salas vasaras sākumā, kad sulīgais zaļums ir spiltā krāsā. Un tieši Fēru salās ar zāli apaugušās klints ir skaistākā vieta, kur skatīties "kā zāle aug". Apskaties bildes no mūsu 2017.gada braucieniem un salīdzini pavasari un vasaru Fēru salās.

Tev varētu interesēt šāds piedzīvojums? 

Datumi: 5.-10.junijs 2018 (5 ar pus dienas Fēru salās) 

Fēru salas pārgājieni 2019.gada maija brīvdienās

Brauciena izmaksas: 760 EUR 
  Lidojums un bagāža, transports, nakšņošana, brokastis/vakariņas un pārbaudīta un noslīpēta piedzīvojumu programma.

Brauciena dalības maksa iekļauj:

  1. Lidojums no Rīgas un nododamā bagāža
  2. Dzīvošana mājiņā
  3. Brokastis un vakariņas (kopā gatavosim)
  4. Komfortabls busiņš
  5. Piedzīvojumu un pārgājienu programma
  6. Brauciena sagatavošanu, koordinēšanu un vadīšanu
Lidojums no Rīgas  (laiki vietējie) :
05.06.2018: Rīga RIX 7:15 12:15 Farēras FAE (caur Kopenhāgenu un Stokholmu)
10.06.2018: Farēras FAE 13:00 23:05 Rīga RIX (caur Kopenhāgenu un Stokholmu)


Papildus izmaksas
Pēc būtības nekādas īpašās izmaksas Fēru salās neveidojās. Brokastis un vakariņas gatavosim kopā, kas jau ir iekļautas brauciena izmaksās. No mājām paņemsim pusdienu maizītes vai našķus. Ūdens Fēru salās ir viens no garšīgākajiem kādu esam dzēruši un tēja termosā garšos izcili.
Papildus tik vien kā kādiem suvenīriem vai aukstam aliņam pēc kārtīga pārgājiena. Veikalos pieņem arī kartes, līdz ar to dāņu kronas nebūs nepieciešamas.

Transports
Mūsu rīcībā būs 2 ērti busiņi, katrā 9 vietas, ar kuriem nokļūsim skaistākajās trekinga takās. Fēru salāsv viss ir apmēram 1 h braucienā. Busiņi būs mūsu rīcībā visu laiku, līdz ar to varēs arī uztaisīt spontānos nakts pārgājienus vai aizbraukt vakariņās uz galvaspilsētu un izbaudīt izsmalcinātos ēdienu.

Dzīvošana
Dzīvosim mājiņā/būdiņā (hut) ar labāko skatu pasaulē - vienā pusē zaļo kalnu atspulgs ezerā, otrā stāvs kalns ar ūdenskritumu un aitām. Mājiņā būs viena atsevišķa guļamistaba (pavisam maziņa) ar 6 vietām trīsstāvīgajās gultās un matrači loftā (otrā stāvā atklātā telpā). Ērtības nebūs pārāk lielas, bet būsim siltumā un zem jumta, kas Fēru salās nav mazsvarīgi. Kopīgas brokastis un vakariņas, bet visiem būs jāiesaistās to gatavošanā un arī trauku mazgāšanā. Tas ir iekļauts brauciena izmaksās. Lielāku uzsvaru liksim uz dabas baudīšanu un izmantosim šo mājiņu kā bāzi, no kuras iepazīt šīs neaizmirstamās Ziemeļu salas. 
Līdzi jāņem guļammaiss. 

Ēšana
Brokastis un vakariņas ir iekļautas izmaksās. Kopā gatavosim, klāsim galdu un pēc tam arī mazgāsim traukus. Šis ir gana sociāls pasākums, jo parasti uzsākušās sarunas turpinās vakara gaitā pie vīna vai kokteiļas glāzes. 
Pašiem būtu jāparūpējās par pusdienām, ko visērtāk jau izplānot un paņemt no mājām (5 ēdienreizēm) - maizītes, snaki, rieksti, rozīnes. Uz vietas veikali pieejami. 

Laika apstākļi
Fēru salās tie ir vēl mainīgāki kā kalnos. Nereti kombinācija saule-lietus-saule-mākoņi-saule var atkārtoties vairākas reizes dienā. Līdz ar to jābūt gataviem uz dažādiem laika apstākļiem. Prognozēm tik tālu ticēt nevar, bet sola ap 10-15°C un mainīgo Fēru salu sauli Laika prognoze Fēru salās.

Apģērbs
Kā mēs zinām, nav nepiemēroti laika apstākļi. Šajā piedzīvojumā šis ir īpaši svarīgi, lai varētu izbaudīt šo salu burvību. Jo augstāks waterproof reitings, jo labāk, jo laiks Fēru salās ir ļoti mainīgs.
 Ūdens necaurlaidīgi apavi.
 Mitrumizturīga jaka.
 Cimdi un cepure.
 Siltā apakšveļa un/vai vairāku slāņu apģērbs, lai var pielāgoties laikapstākļiem. 
 Mazā mugursoma īsajiem pārgājieniem.


Mūsu plāns (var mainīties atkarībā no laika apstākļiem) 
Pirmā diena 
No lidostas pa taisno dosimies apskatīt Bo (Bøur) ciematu, kurā dzīvo vien 75 iedzīvotāji pasakainās mājiņās ar dzīvo jumtu. Tālāk dosimies uz Gásadalur, neliels pārgājiens uz virsotni ap 700m augstumā, no kuras paveras pasakains skats uz Gásadalur un Tindhólmur ciematiem. Šeit arī atrodas pats skaistākais Fēru salu ūdenskritumu Múlafossur, kas redzams visās Fēru salu galerijās.
Programmas otrajā daļā pārgājiens gar Sørvágsvatn ezeru, kas atrodas okeāna krastā uz kraujas. 
   Vakarā iekārtojamies mūsu mājiņā pie ezera, nopeldamies un gatatovjam kopīgas vakariņas.
 
Otrā diena  
Kopīgas brokastis. Sāksim kāpienu uz Fēru salas augstāko punktu Slættaratindur, no kura paveras lielisks skats uz visu arhipelāgu, jācer uz daudz maz labu laiku. Jau pēc pirmajām 30 minūtēm pavērsies galvu reibinoši skati uz Haldorsvik. Kopējā distance ap 6km, ko pievarēsim aptuveni 3h. Ceļā satiksim arī aitas, kas neatsaka selfijiem. 
Dienas otrajā pusē iziesim vēl vienu aizraujošu kalnu taku gar fjordiem virs klintīm. Plānā aptuveni 7km (2.5h) no Oyndarfjordur uz Elduvik ciematiem. Šī būs taka būs bez lieliem kāpumiem, bet pāris vietās jābūt īpaši uzmanīgiem it sevišķi slapjā laikā.

Trešā diena 
Rītu sāksim ar Streymoy salas ziemeļiem. Pirms lielā pārgājiena apciemosi neaprakstāmi skaisto Saksun ciematu.
Pārgājienu sāksim no Hvalvik un dosimies uz Vestmannu  Kopējais garums apmēram 13km. Vidējas grūtības pārgājiens, bet ar tādiem sireāliem skatiem. Sākumā straujš kāpums gar ūdenskritumu. Pārsvarā labi staigājamas pļavu taciņas, kas mīsies ar akmeņiem un klintīm.

Ceturtā diena 
Rītu sāksim ar pārbraucienu uz Fēru salu galvaspilsētu Tórshavn. Izstaigāsim arī Touršhavnas mini vecpilsētu Reyni. Pēcpusdienā viegls 14km hikings uz vēl mazāku ciemu un veco katedrāli Kirkjabomurin.

Piektā diena
Cauri tunelim zem jūras dosimies uz Klasviku un iepazīsim Bordoy salu ar 2 pārgājieniem. Pirmais pārgājiens apmēram 6km garumā, ko pieveiksim 2.5h laikā. Uzkāpsim salas augstākajā virsotnē, kas šoreiz ir tikai 420 metru augsta, bet neskatoties uz to piedāvās lieliskus skatus uz blakus esošajām salām Kalsoju un Eysturoju un mazu ezeriņu.
Tālāk virzīsimies uz ziemeļiem un pievarēsim 14km garu taku, kas gan ir relatīvi grūtāka, jo būs kāpiens līdz pat 750m augstumam. 

Sestā diena
No rīta sapakojam mantas un dodamies nelielā apskates ekskursijā.
Lidostā būsim 10:10
Lidojums Fēru salas - Kopenhāgena 12:10
Kopenhāgenā mums ir 4h, kas lieliski noderēs īsai Dānijas galvaspilsētas apskatei, jo no lidostas ir ērts un ātrs metro līdz centram. 

Grupas vadīājs: Guntars Kosts

Vairāk info: [email protected] vai 29727745

Ja Tev ir kādi papildus jautājumi par šo piedzīvojuma braucienu? 
spied PIETEIKTIES apakšā!

Baibas piedzīvojumu video no 2017.gada Lieldienu brauciena:

 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti