Valsts Svētkos novembrī Tev ir lieliska iespēja pievienoties mums piedzīvojumā Azoru salās. Izmantosim iespēju ar tiešo reisu no Rīgas aizlidot brīvdienu ceļojumā uz šo fanatastisko paradīzes salu Atlantijas okeāna vidū. Dosimies uz Sao Migela salu, kas ir lielākā un krāšņākā Azoru salu arhipelāgā. Azoru salās pavadīsim 4 pilnas dienas, kuru laikā izstaigāsim skaistākās un slavenākās pārgājienu takas. Viegli nebūs, dienas būs intensīvas, bet Azoru salas neliks Tev vilties - ārstniecisks gaiss, tirkīzils okeāns, krāsaini kalnu ezeri, eksotiski putni, sulīgi dienvidu augļi, garšīgs vīns, termālie baseini, ūdenskritumi...
Ne velti Azoru salas neparastās dabas dēļ dēvē par silto Islandi.   

Azoru salu arhipelāgs ir viens no retajiem galamērķiem, kas nemainīgi parādās dažādu aptauju pirmajās vietās tieši pasakainās un masu tūrisma nesabojātās dabas, vietējo iedzīvotāju viesmīlības, ainavu, tradīciju un kultūras daudzveidības dēļ. Tas ir tūrisma gardēžu iekārots maršruts.

Kopējās brauciena izmaksas ar lidojomu, transportu, dzīvošanu un pārgājieniem - 895 EUR

Tiešais lidojums no Rīgas Lieldienu brīvdienās:
 15.11.2019  Rīga 05:00 - 08:30 Ponta Delgada  [lidojuma ilgums 6h30m]
 18.11.2019  Ponta Delgada 21:00 - 05.40 Rīga  [lidojuma ilgums 5h40, ielidojam 19.novembrī]
Brauciena dalības maksa iekļauj:

  1. Ērts čarterlidojums no Rīgas (nododamā bagāža, siltais ēdiens) -> 6h un piezemējies Azorās
  2. Dzīvošana 17.gs celtā villā ar eco dārzu un dabīgo baseinu
  3. Brokastis un vakariņas (kopīgi gatavosim)
  4. Transports salā
  5. Piedzīvojumu un pārgājienu programma
  6. Brauciena sagatavošana, koordinēšana un vadīšana
Papildus izdevumi:
    1. Ceļojuma apdrošināšana
    2. Personīgie izdevumi un pusdienas mugursomā

Programma tiks papildināta:

Sau Migela ( jeb „Zaļā sala”) ir Azoru arhipelāga lielākā sala, kuru „Lonely planet” - pasaulē ievērojamākais tūrisma ceļvežu publicētājs iesaka izvēlēties, ja nav pietiekami daudz laika, lai apceļotu visu arhipelāgu. Tajā vienkopus atrodams viss labākais, ko vulkāniskās Azoru salas spēj piedāvāt. Salā dzīvo ap 150 tūkstoši iedzīvotāju, no kuriem trešdaļa apmetusies Azoru autonomā reģiona galvaspilsētā Ponta Delgada. Pirmā apmetne salā tika izveidota 1444. gadā, kad Portugāles princis Henrihs Jūrasbraucējs nolēma izvietot arhipelāgā mājlopus un aicināja brīvprātīgos izvēlēties jauno dzīves vietu. Tā kā Sau Migela atradās jūras ceļu krustpunktā starp Eiropu, Ameriku un Āfriku, ģeogrāfiskajam stāvoklim kā arī leknajai augsnei bija liela nozīme tās ekonomiskajā attīstībā. Salas labību, vīnu, cukurniedres un piena produktus, vēlāk arī kukurūzu, batātes, linus un apelsīnus eksportēja uz Portugāles kolonijām Āfrikā. 16. un 17 gadsimtā Sau Migela cieta no angļu, franču un alžīriešu jūras laupītāju uzbrukuma, bet 1582. gadā to iekaroja spāņu flote. Spāņu varā sala atradās turpmākos 60 gadus, kad, līdz ar kontinentālo Portugāli, atkal atguva neatkarību. Sau Migelas ainavas ietver gan brīnišķīgus ezerus, gan baltas pludmales, gan ziediem pārpilnas pļavas, gan augstus kalnus, gan kristāldzidrus okeāna līcīšus. Savukārt, tās galvaspilsēta Ponta Delgada piedāvā Portugālei tipiskās melnbalti bruģētās šaurās ieliņas un laukumus, krāšņas baznīcas, kuru arhitektūrā manuelīnu stils gaumīgi mistrots ar barokālo, pilsētas dārzus, tai skaitā izslavēto Žozē du Kantu botānisko dārzu, ananāsu plantācijas nieka 10 min. attālumā no pilsētas centra braucot ar autobusu, zivju restorānu virkni pa ceļam uz ostu.

Cete cidades – divi ezeri, kas atrodas milzīgā izdzisuša vulkāna krāterī. Skaidrā laikā tie zaigo divās dažādās krāsās – viens ir zils, otrs - zaļš.

Furnas – pilsēta, kura atrodas uz austrumiem no Pontas Delgadas mežu un kalnu ielokā. Šeit atrodas izslavētie karstie avoti, kas vilinās visus spa procedūru cienītājus. Pie avotiem apmēram metru zemē tiek ierakti īpaši trauki, kur tiek gatavots gaļas un dārzeņu sautējums, izmantojot zemes ģeotermālo siltumu. Garšo īpaši labi!

Caldeira Velha – dabas parkam līdzīga vieta ar skaistu ūdenskritumu, tropiskas veģetācijas vidū.

Lagoa do Fogo – dabas rezervāts ar ezeru izdzisuša vulkāna krāterī, brīnumaini skati visapkārt.


Grupas vadītājs Andis Zeidmanis.

Droši sazinies ar mums:
[email protected]
29727745

Par Azoru salām:

Azoru salas jeb precīzāk Azoru Autonomais reģions, ir viens no diviem Portugālei piederošajiem autonomajiem reģioniem. To veido deviņas salas, kas ērtības labad tiek dalītas trīs grupās – Floreša un Korvu rietumos, Grasijoza, Sau Žorža, Faijala, Terseira, Piku centrā, Sau Migela, Santa Maria un mazu salu (precīzāk, neapdzīvotu klinšu) grupa Furmigaš (tulkojumā „skudras”) – austrumos. Arhipelāgs atrodas Atlantijas okeānā. Floreša, kas atrodas vistālāk uz rietumiem ir tikai ap 1800 km no Kanādai piederošās Ņūfaundlendas, bet Santa Maria ap 1400 km no Kabo de Roka (Eiropas kontinenta galējā rietumu punkta, kas atrodas Portugālē).

Faijala un Piku šķir tikai 6 km plats kanāls, toties Korvu un Santa Mariju 620 km. Kopumā arhipelāgs aizņem 2333km2 bagātīgas, vulkāniskas izcelsmes teritorijas, bet salu izmēri ir dažādi: mazulīte Korvu – tikai 17 km2, bet Sau Migela 747km2. Portugāles augstākā virsotne atrodas uz Piku salas (2351 m). Zināmā mērā Azoru salas var dēvēt par silto Islandi – tās atrodas trīs tektonisko zemes plātņu krustpunktā, kas nodrošina to, ka daba pārsteidz ar negaidīto un iepriekš nepieredzēto – karstajiem avotiem, vulkāniem un lavas laukiem, te var sagaidīt pēkšņas lietus gāzes un spēcīgus vējus. Tomēr klimats, ko ietekmē siltā Golfa straume, kas nodrošina 14 – 25 grādu gaisa temperatūru visu gadu ( 17- 23 C ūdenī) un leknā, vulkānisko pelnu bagātinātā veģetācija, kas ļauj audzēt lieliskus lauksaimniecības produktus (Azoru salās atrodas Eiropā vienīgās tējas un ananāsu plantācijas), krasi atšķir abus no pārējās civilizācijas atdalītos Eiropas nostūrus.

Daba

Ezeri un kalni, meži, dabas un atpūtas parki, aizsargājamās dabas ainavas, endēmiskā flora un fauna, aizsargājamās ekosistēmas – tas viss padara Azoru salas par pasaules dabas mīļotāju iekārojamu ceļojumu galamērķi. Kaut arī katra no deviņām salām ir atšķirīga un ceļotāja acīm paver citu ainavu, katra no tām ir pārpilna ar bagātīgu zaļumu, klusiem, dzidriem ūdeņiem, daudzkrāsainiem ziediem un augstiem kalniem. Paviršam skatienam grūti atrodamas alas un grotas okeāna piekrastes klintīs, virmojoši karstie avoti, vulkānisko smilšu klātas pludmales un ziedi visu cauru gadu, ieraugāmi gandrīz ik uz soļa šajā brīnišķīgajā arhipelāgā.

Gaisa temperatūra: ~18-19C dienā, ~13-14C naktī
Ūdens temperatūra: 20C

Laikapstākļi: lietusgāžu iespējamība 55%, vējains 

Atļautais bagāžas apjoms katram ceļotājam: 10 kg reģistrējamā bagāža, 6 kg rokas bagāža
Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu

Laika starpība ar Latviju: 3 stundas
Valūta: EUR

 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti